Trekk

За здорове майбутнє – вільне від тютюнового диму


31 травня на закінчення місячника боротьби з тютюнопалінням у Луцьку молоді «нашоукраїнці» вийшли в місто у білих футболках із зображенням закресленої червоною лінією цигарки.На вході до парку відпочинку ім. Лесі Українки вони провели акцію проти тютюнопаління під гаслом «Ми – за здоровий спосіб життя». Перехожим пропонували трішки побавитись.

Так, переможцем конкурсу малюнків серед молодших та старших волинян на асфальті «Ми – проти тютюнопаління» стала Щербакова Олеся, яка намалювала зайчика із підписом «Вони не палять». На запитання: «Як ти відносишся до того, що дорослі палять?» — дитина відповіла: «Дим – гидота. Не розумію, як ним можна дихати». Переконані – таку реакцію дим викликає у всіх дітей. Чи готові ми заразити своїх нащадків астмою легень???

Серед перехожих та учасників конкурсів проводилось інтерактивне опитування: «Чому ви почали палити?». На що переважно звучали одні і ті ж відповіді — спробував в компанії друзів, мав великі проблеми. Та нашоукраїнці намагались переконати курців, що цигарка – не вихід із тієї чи іншої складної ситуації.З тією ж метою люди, серед яких чимало було випускників залишали свій знак протесту проти тютюнопаління у вигляді відбитку руки на білій тканині.

Також серед молоді двоє не курців погодились взяти участь у конкурсі, головним завданням якого було намалювати конкурента затятим курцем зі стажем 10 років. В підсумку було витворено цікаві, веселі, дружні шаржі, над якими усі посміялись, та сподіваємось, що це таки заставило задуматись курців над тим чи варто палити і «а яким же буду я через 10 років, якщо буду палити?»На завершення акції провели караоке, де співали усі бажаючі українські пісні.

«Місячник закінчився – впорядкування тютюнопаління триває. Сподіваємось ця акція стане важливим поштовхом для згуртування людей навколо даної проблеми. На майбутнє ми плануємо постійно організовувати заходів на цю ж тему з метою вирішення проблеми тютюнопаління», — коментує захід Голова Волинського «Молодіжного Союзу Наша Україна» Сергій Адамчук.

Сьогодні на Землі палить один мільярд триста мільйонів людей: 47% чоловіків та 12% жінок від загальної чисельності населення планети. За останніх п’ятдесят років тютюн став причиною 62 мільйонів смертей. Коли на одного мешканця Землі припадає 870 цигарок в рік, середньостатистичний українець викурює їх понад півтори тисячі. В Україні палить кожен другий чоловік (у тому числі старшокласники) та кожна п’ята жінка. Разом це дев’ять мільйонів осіб, або третина працездатного населення. За цим показником ми на сімнадцятому місці в світовому рейтингу. Щорічно кількість курців в Україні зростає на сто тисяч чоловік! Тютюнопаління нині становить одну з найсерйозніших медико-соціальних проблем. Наслідками куріння дорослих, за даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), є майже 5 мільйонів смертей в усьому світі. Складність вирішення цієї проблеми полягає у невідповідності стандартного відношення до паління в суспільстві і його наслідками для здоров’я людей.