Trekk

Китай закрив шлях до Евересту через купи сміття

Китай закрив шлях до Евересту через купи сміття

Китай на невизначений термін закрив базу на своєму боці гори Еверест для відвідувачів, у яких немає дозволів на сходження.

До таких дій влада вдалася, аби вирішити проблему відходів, яких там стає дедалі більше, передає ВВС.

Заборона означає, що туристам буде дозволено підніматися тільки до монастиря Ронгбук, що розташований на рівні 5100 м.

Тим, хто хоче піднятися вище, доведеться оформити дозвіл. Передбачається, що на рік буде видаватися не більше 300 таких ліцензій. Разом з цим, альпіністи, які отримають дозвіл на сходження, повинні будуть виконувати більш суворі екологічні правила, зокрема – вивозити з собою все своє сміття.

Повідомляється, що три операції з очищення гори минулої весни зібрали вісім тонн відходів, серед них – людські фекалії і залишене альпіністське спорядження. Цього року зусилля також спрямують на те, аби прибрати тіла альпіністів, які загинули в так званій зоні смерті вище 8 тисяч метрів. Через холод і велику висоту ці тіла часто залишаються на горі роками або навіть десятиліттями.

Нагадаймо, у травні 2018-го з Евересту врятували двох українців, які не змогли спуститись згори. На спуску з вершини українці просиділи два дні — у них був намет і лише один спальний мішок.

ВідеоПершим підкорив Еверест — історія сера Едмунда Гілларі

Він першим підкорив найвищу гору світу — Еверест. Саме сьогодні виповнюється 99 років з дня народження альпініста сера Едмунда Гілларі. Він разом з непальцем Тенцингом Норгеєм приборкали неприступну вершину навесні 1953 року. Цікаво, що подвиг присвятили коронації британської королеви Єлизавети ІІ. Більше про альпініста-сміливця – дивіться просто зараз.

Першим підкорив Еверест — історія сера Едмунда Гілларі
Сніданок з 1+1
  • Facebook
  • ВКонтакте
  • Google+
  • Twitter
  • Telegram

Джерело статті: “https://tsn.ua/svit/kitay-zakriv-shlyah-do-vershini-everestu-cherez-kupi-smittya-1298154.html”