Trekk

У 2018 експорт фруктів з України зріс на 20%

Про це повідомляють аналітики компанії Pro-Consulting.

Левову частку експортних поставок склали горіхи і заморожені ягоди, яких продали на $117,1 млн і $78,2 млн

«Ринок ягід в Україні розвивався поступово, і за останні двадцять років виріс практично в три рази. Цьому сприяли сприятливі кліматичні умови і розвиток аграрного сектора», — говорять аналітики компанії Pro-Consulting.

Найбільші збори в Україні припадають на вишню — майже половина обсягу. Високі частки також черешня і полуниця. А сумарні обсяги чорниці, лохини і ожини становлять менше 1%.

Аналітики відзначають світовий тренд на органічну продукцію, завдяки чому на зовнішніх ринках готові переплачувати до 30% за українські ягоди. Виходячи з цього, можна виділити наступні основні тенденції, які впливають на формування українського ринку: збільшення виробництва заморожених ягід і вирощування органічної продукції. Це стимулює збільшення експорту, так як попит на органічні ягоди високий на зовнішніх ринках.

Експерти вважають, що при збереженні поточних тенденцій попиту на внутрішньому і зовнішньому ринках, виробництво заморожених ягід в Україні буде помірно зростати за рахунок відновлення поставок чорниці та лохини.

Нагадаймо, Українці збільшили споживання цитрусових.Джерело статті: “http://agravery.com/uk/posts/show/u-2018-eksport-fruktiv-z-ukraini-zris-na-20”