Trekk

Пам’ятка боротьби за незалежну від Москви церкву: До України з Німеччини повернуть унікальний історичний документ, викрадений під час Другої світової

Під час окупації Києва в 1941 році пам‘ятку вкрали і вивезли в Німеччину. А після війни її виявили у власності німецького університету міста Тюбінген.

Грамота зберігалася у Тюбінгенському університеті. Фото: World-Study.ua.

В Україну з Німеччини повернеться цінний документ початку 18 століття — грамота Петра Першого оздоблена золотом, сріблом і дорогою печаткою, повідомляють

Документ про поставлення київського митрополита зберігали в ризниці Софії Київської, а потім у центральній бібліотеці Вернадського. Під час окупації Києва в 1941 році пам‘ятку вкрали і вивезли в Німеччину. А після війни її виявили у власності німецького університету міста Тюбінген. Сьогодні грамоту урочисто передали в МЗС Німеччини і вже незабаром вона повернеться в Україну.

"Україна всього втратила тільки в музеях понад 300 тисяч таких або подібних документів, мільйонні втрати в архівах і тому важливо, що німецька сторона усвідомлює, що вона так само повинна допомагати нам знаходити ці витвори мистецтва чи історичні документи", — каже посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Історики зазначають — документ свідчить, ще у 18 столітті були спроби отримати незалежну від Москви українську церкву. "На початку 18-го століття побоювання Москви щодо повернення Київської митрополії до Константинополя були на часі і очевидно що прецеденти відповідних контактів були і тому у грамоті вирішили спеціально прописати, що Кроковський зобов’язується більше не звертатися до Константинополя", — розповіла про зміст документу історик Наталія Сінкевич.Джерело:


Джерело статті: “http://patrioty.org.ua/society/pamiatka-borotby-za-nezalezhnu-vid-moskvy-tserkvu-do-ukrainy-z-nimechchyny-povernut-unikalnyi-istorychnyi-dokument-vykradenyi-pid-chas-druhoi-svitovoi-270683.html”