Trekk

Нацбанк дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в українських банках

04.04.2019 13:48

Спрощення, передбачені оновленою інструкцією, позитивно вплинуть на умови ведення бізнесу в Україні, зауважили в НБУ

Для поступового переходу України до вільного руху капіталу Національний банк України надав іноземним компаніям можливість відкривати рахунки в українських банках, повідомила прес-служба НБУ 3 березня.

Національний банк оновив інструкцію про порядок відкриття і закриття рахунків компаніями, зареєстрованими в Україні та за її межами в банківських установах країни. Її було затверджено постановою правління НБУ 1 квітня, вона набуває чинності 4 квітня 2019 року.

У Нацбанку вважають, що спрощення, передбачені оновленою інструкцією, позитивно вплинуть на умови ведення бізнесу в Україні.

"Відтепер розпорядження рахунком здійснюватиметься на підставі переліку осіб, які відповідно до законодавства мають на це право, і що не потребує нотаріального посвідчення, а зміна найменування юридичної особи не передбачає закриття діючих рахунків", – ідеться в повідомленні НБУ.

За інформацією банку, право відкривати рахунки в українських фінансових установах і проводити валютні операції для іноземних компаній передбачено українськими законами "Про валюту і валютні операції", "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій", а також Угодою про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

У НБУ зауважують, що лібералізація банківської системи може бути пов’язана з ризиком її використання компаніями-оболонками, які беруть участь у схемах відмивання коштів.

"Із метою недопущення використання послуг банків для відмивання доходів, одержаних злочинних шляхом в Україні та за її межами з використанням компаній-оболонок постановою правління Національного банку України від 2 квітня 2019 року № 58 внесено зміни до положення "Про здійснення банками фінансового моніторингу", – ідеться в релізі.

У положенні, яке набуде чинності 4 квітня разом з оновленою інструкцією, передбачено визначення "компанії-оболонки", процедури аналізування документів для пошуку таких фірм. Також в документі вказано порядок дій НБУ, якщо клієнт відмовляється давати документи або їх недостатньо для аналізу, а також, якщо є докази, що компанія є "оболонкою".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/natsbank-dozvoliv-inozemnim-kompanijam-vidkrivati-rahunki-v-ukrajinskih-bankah-862119.html”