Trekk

Лукашенко назвав умову для припинення війни в Україні


Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що може допомогти врегулювати конфлікт на Донбасі.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Лукашенко зробив таку заяву в інтерв’ю турецькому ІА “Анадолу”.


За словами президента Білорусі, напередодні відбулася його зустріч зі спецпредставником ОБСЄ в тристоронньої контактної групи Мартіном Сайдиком, в ході якої він запропонував надати допомогу зі свого боку. Лукашенко скаржиться, що Мінські домовленості порушуються, а сам процес врегулювання йде уповільнено. З цієї причини Лукашенко готовий “посилити роль Білорусі там”.


При цьому він підкреслив, що не буде нічого робити, якщо президенти України і РФ не домовляться. Білоруський президент також поскаржився, що “як тільки починає щось говорити про Україну, ним починають витирати ноги то в Росії, то в Україні”.


“Нав’язуватися в миротворці, нав’язуватися в посередники – ми ніколи на це не підемо … Ви, панове, домовляйтеся, побачите нас у цій домовленості – ми постараємося виконати ту роль, яку нам відведено”, – цитує Лукашенка Белта.


Окремо Лукашенко дав зрозуміти, що побоюється війни в Україні, адже це може розхитати і його країну: “Багато людей, які пересуваються через кордон зі зброєю, деякі білоруси поїхали і повоювали там, понюхали крові – це теж дуже небезпечна тенденція”.


Побоюватися Лукашенко дійсно є чого, адже не перший місяць ходять чутки про об’єднання Білорусі та Російської Федерації. Наприклад, близьке до Кремля Telegram-канал «НЕЗЫГАРЬ» активно просуває тему Конституційного акту Союзної держави Нібито документ технічно готовий, і вже восени світ чекає серйозна перезавантаження.


При цьому на початку березня в ході «Великої розмови з президентів» сам Олександр Лукашенко визнав, що якщо питання про об’єднання винести на референдум, то 98% білорусів висловляться проти.


Крім того, напередодні Олександр Лукашенко голосно поскаржився на Володимира Путіна. Глава Білорусі заявив, що добро, яке Білорусь робить для Росії, обертається злом – Росія закриває підприємства, перекриваючи Білорусі ринок.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/04/15/lukashenko-nazvav-umovu-dlya-prypynennya-vijny-v-ukrayini/”