Trekk

Нацрада не змогла довести зв’язок Медведчука зі 112 Україна, NewsOne та ZIK

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення не змогла встановити причетність голови політради «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука до діяльності телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK. Про це з трибуни Верховної Ради у четвер заявила заступник голови Нацради Уляна Фещук.

«На жаль, там працюють дуже фахові юристи, які унеможливлюють встановлення будь-якого зв’язку із Російською Федерацією, принаймні на рівні тих документів, які наявні в Національній раді. Тобто фактично неможливо довести, що РФ має якийсь вплив на ці телеканали. З цього приводу ми листувалися з СБУ, але поки нам не надані документи, які підтверджували б такий вплив», — пояснила Фещук.

Відповідаючи на запитання депутатів, вона підкреслила, що також неможливо довести зв’язок цих телеканалів з Медведчуком, оскільки ці медіа «скуплені насправді підставною особою». «Разом із Антимонопольним комітетом ми розпочали спільні дії, обмінюємося документами щодо того, щоб встановити зв’язок між бенефіціарними власниками "112 Україна", NewsOne і ZIK. Тобто ці дії розпочалися після того, як стало відомо, що пан Козак придбав ZIK», — повідомила представник Нацради.

Разом з тим Фещук уточнила, що Нацрада не уповноважена перевіряти телеканали щодо джерел їх фінансування. «Щодо статті 19 закону "Про телебачення і радіомовлення", то ми не перевіряємо телерадіоорганізації в такий спосіб, тому що є дуже багато важелів приховування джерел фінансування, в тому числі — договори на отримання реклами та спонсорство», — зазначила Фещук.

  • У середині червня народний депутат від фракції «Опозиційний блок» Тарас Козак став новим власником телевізійних мовників телеканалу ZIK — компаній «Міст ТБ» і ТРК «Нові комунікації». Тепер у його медіа-активі три телеканали: «112 Україна», NewsOne і ZIK. Пізніше Козак заявив, що на базі своїх медіаактивів він збирається створити новий медіахолдинг під назвою «Новини». Козака називають соратником Медведчука.
  • Пізніше Антимонопольний комітет заявив, що перевірить законність купівлі Козаком телеканалу ZIK.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/32892-nacrada-zv-yazok-medvedchuka-zi-112-ukrajina-newsone-ta-zik-dovesti-ne-vdalosya”