Trekk

“Ми – безсилі”: в Україні забили на сполох через неготовність до спалаху коронавірусу

25.02.2020 10:23

Україна буде безсилою в разі спалаху епідемії китайського коронавірусу.

Об этом сообщает Роспрес

Про це заявила докторка медичних наук, заслужена лікарка Ольга Голубовська в інтерв’ю “Апострофу”.

За її словами, якщо в Україні буде спалах коронавірусу, “то ми не готові – звичайно”.

Вона зауважила, що впродовж п’яти років лікарі говорили, що у протидії інфекційним захворюванням найголовнішою є готовність. І навіть, якщо обладнання та прилади не знадобляться, все це давно мало бути в медустановах країни.

На її думку, “нам зараз нав’язують децентралізовану протидію інфекційним захворюванням”.

Водночас Голубовська назвала плюс в тому, що в медустановах хоча б дозволили зберегти інфекційні стаціонари.

“Умовно кажучи, ось якщо післязавтра лікарня закриється. А через місяць буде колосальний спалах і хворих розпихатимуть по всьому непристосованому приміщенні. Але тільки інфекційні стаціонари можуть госпіталізувати таких пацієнтів: вони боксовані, там умови не такі, як у терапевтичних клініках”, – пояснила вона.

Крім того, вона назвала ще одну причину, чому Україна не готова до епідемії коронавірусу або будь-якого іншого захворювання. Вона зазначила, що в країні розігнали санітарно-епідеміологічну службу, не створивши нічого дієвого натомість.

Нагадаємо, що уже інфіковано понад 80 тисяч осіб, недуга забрала 2699 життів.Всі свіжі новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Джерело статті: “https://vgolos.com.ua/news/my-bezsyli-v-ukrayini-zabyly-na-spoloh-cherez-negotovnist-do-spalahu-koronavirusu_1178306.html”

Теги