Trekk

Експерти мають сумніви щодо нормальної роботи ДВК у п’яти областях і Києві

19.04.2019 14:32

Експерти сумніваються у нормальній роботі дільничних виборчих комісій у Черкаській, Луганській, Херсонській, Одеській і Закарпатській областях і в Києві, склад яких формувався із великими проблемами.


Про це повідомила координатор Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська під час брифінгу, передає УНН.


«Ми склали певний рейтинг регіонів, які, можливо, будуть проблемні з огляду на те, що кандидати не заповнили квоти в повній мірі, і ОВК добирали членів із власних резервів, щоб працювати у виборчих комісіях, але ми не знаємо, чи прийдуть вони у день голосування виконувати свої обов’язки… Занепокоєння має певні підстави, і ми не впевнені, що всі члени комісій будуть вмотивовані працювати, якщо вони не отримають інформації, що ухиляння від їхньої роботи може призвести до серйозної відповідальності», – зазначила Айвазовська.


За її словами, серед проблемних округів – Черкаська область, де ОВК доформовувала 38% членів комісії, Луганська область – 37%, Херсонська – 35%, Одеська – 34%, Закарпатська – 32% і місто Київ – 29%. Останні комісії були сформовані 17 квітня, хоча за законом цей процес має завершуватись до 15 квітня.


При цьому вона додала, що ОВК додатково рекрутувала 60 тис. осіб. Усього ж у день голосування будуть задіяні близько 400 тисяч членів комісії.


Також представник ОПОРИ уточнила, що неявка членів комісії на дільницю в день голосування карається, в тому числі, до трьох років ув’язнення.


Нагадаймо, в Україні на два дні поновлять видачу ID-карток – напередодні та у день виборів.


Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/19/eksperty_mayut_sumnivy_shchodo_normalnoi_roboty_dvk_u_pyaty_oblastyah_i_1555901”

Теги