Trekk

Філарет опиниться в ізоляції від церкви, якщо проведе “собор”, – Епіфаній

14.06.2019 21:16

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній вважає, що почесний патріарх Філарет у разі проведення так званого собору Київського патріархату, сам себе покарає, бо наслідком стане його ізоляція від Православної церкви України.

Про це він заявив в ефірі Радіо НВ, повідомляє “Укрінформ”.

«Загалом говорити про скликання помісного собору Київського патріархату недоречно, тому що Київський патріархат був розпущений 15 грудня і зараз почесний патріарх як один із ієрархів православної церкви немає жодного права на скликання помісних соборів… Я би не хотів говорити про певні покарання, як я сказав, єдиним можливим зараз покаранням, він може обрати сам — це відділившись знову в ізоляцію від церкви, яка отримала Томос, від церкви, яка поступово отримує визнання з боку інших православних церков», — наголосив Епіфаній.

Він вважає, що у випадку проведення собору, це буде певне відділення від єдиної помісної Православної церкви України “невеличкої частини ієрархів, кліриків і мирян”.

“Говорити про те, що це є відновленням Київського патріархату недоречно, бо Київський патріархат як релігійне об’єднання саморозпустився, і зараз можемо говорити лише про створення нової структури зі старою назвою…Те, що відбудеться, якщо відбудеться, то певні ієрархи, які долучаться до цього процесу самі покладуть на себе покарання, відділившись від єдиного тіла вже визнаної автокефальної помісної православної церкви і підуть у розкол”, – додав Епіфаній.

За його словами, рішення про покарання може ухвалити лише архієрейський чи помісний собор, бо ПЦУ керується колегіально.

«Я би не хотів передбачати певні покарання до тих осіб, які можуть відійти від нашої церкви», — зазначив Епіфаній.

Нагадаймо, що Почесний патріарх Філарет скликає Помісний Православний Собор Київського Патріархату, хоча статут Православної Церкви України такого права йому не дає.

Додамо, Епіфаній розповів, чому скликати Помісний собор недоречно.Джерело статті: “https://vgolos.com.ua/news/filaret-opynytsya-v-izolyatsiyi-vid-tserkvy-yakshho-provede-sobor-epifanij_1002314.html”