Trekk

Галактика Собреро в минулому злилася з великою сусідкою

27.02.2020 02:30


Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" з’ясували, що галактика М 104 "Сомбреро" в далекому минулому злилася зі своєю великою "сестрою". Про це свідчить велика кількість зірок з високим вмістом металів у її гало, повідомляє N+1.

Об этом сообщает Роспрес

Галактика знаходиться на відстані 29,3 мільйона світлових років від Землі в сузір’ї Діви. Вона цікава для дослідників, оскільки об’єднує ознаки еліптичної та спіральної галактики. Довгий час учені ведуть суперечки про її походження: вважається, що сфероїдна форма і пиловий диск, видимий з ребра, могли бути утворені шляхом злиття з більш дрібними галактиками в минулому.

У ході дослідження вчені спостерігали за двома різними областями гало галактики. Виявилося, що в обох регіонах спостерігається вкрай мала кількість зірок із низьким рівнем металевості — близько 90% зоряного населення має [Z/H] < -0,8 причому навіть у зовнішніх областях. Це найвищий рівень металевості, виявлений на сьогоднішній день в гало сусідніх галактик. Вважається, що старі зірки з низьким рівнем металевості зазвичай мешкають у кульових скупченнях, звідки повинні мігрувати в гало, однак галактика Сомбреро це процес працює погано.

Комп’ютерне моделювання, проведене вченими, показало, що це можливо в тому випадку, якщо декілька мільярдів років тому галактика Сомбреро зіткнулася з іншою великою галактикою. Остання на даний момент складає велику частку зоряного населення Сомбреро. Версія ж про те, що галактика зливалася з кількома дрібними сусідками, видається малоймовірною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Національної астрономічної обсерваторії Японії (NAOJ) заявили про те, що планети можуть формуватися не тільки навколо зірок. На їхню думку, навколо надмасивних чорних дір можуть з’являтися цілі системи, що складаються з тисяч світів.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/galaktika-sobrero-v-minulomu-zlilasya-z-velikoyi-susidkoyu-339853_.html”